0255 (Juw3Pxbor1-) Aktualizovaný: 12. 04. 2024 1. publikácia: 14. 11. 2023

AKTUALIZOVANÁ CENA: INTELIGENTNÝ 4 IZB. BUNGALOV, NITRA - LUŽIANKY

Lužianky
Nitra • Slovensko Ukázať na mape
Ukázať na mape

Info v RK

Základné informácie

Druh:
Rodinný dom

Typ:
Predaj

Úžitková plocha:
144 m²

Plocha pozemku:
881 m²
Info
Slovakia Sotheby’s Int. Realty ponúka na predaj unikátny rodinný dom situovaný v Nitre - časť Lužianky v pokojne slepej ulici s nádherným výhľadom na green golfového areálu RED OAK Golf Club. Bungalov sa nachádza ako prvý pred ihriskom, vďaka čomu si môže nový majiteľ vychutnať ničím nerušený výhľad bez obáv realizácie akejkoľvek stavby v budúcnosti.

Novostavba rodinného domu z dielne renomovaného architektonického štúdia Šercel Švec je skutočne „masterpiece“ v kategórii moderných stavieb. Základným konceptom pri tvorbe diela bolo odstránenie klasických bariér a hraníc, čo vyústilo do nenápadnej symbiotickej architektúry s dôrazom na šetrnosť voči okolitej prírode. Jednopodlažná stavba bola citlivo umiestnená do mierne svahovitého pozemku, čím pôsobí celé okolie kompaktne a nerušivo.

Dispozične dom pozostáva z otvoreného konceptu veľkorysej dennej zóny s výmerou 62 m2 a nočnej časti. Spoločenský priestor tvorí obývačka s krbom, na ktorú plynule nadväzuje dizajnová kuchyňa so zabudovanými spotrebičmi a úložným systémom, ktorý dômyselne spája praktickosť a minimalizmus v priestore. Jedáleň poskytuje pohodlné stolovanie pre 6-8 osôb. Súčasťou dennej časti je aj pracovný kút. Celý priestor poskytuje priamy kontakt so záhradou, vďaka čomu sú hranice medzi interiérom a exteriérom minimalizované.

Privátna časť majiteľov so západnou orientáciou ponúka tri spálne a kúpeľňu s vyhrievaným sprchovým kútom a vyhrievanou stenou slúžiacou na sušenie uterákov. Samozrejmosťou je aj šatník s technickým zázemím, vstavané úložné priestory a toaleta pre hostí pri vstupe. V celom interiéri dominuje svetlé drevo vo forme CLT panelov, biele steny umožňujú vyniknúť dizajnovým prvkom a nábytku.

V rodinnom dome boli použité najmodernejšie technológie ako napríklad: rekuperácia Zehnder s entalpickým výmenníkom pre optimálnu vlhkosť v dome a zemným kolektorom, Niko Home Control zabezpečujúci automatizáciu externých a interných „screenov“ v závislosti od počasia, sezóny a teploty, automatizáciu kúrenia a rekuperácie, externého osvetlenia, časti interného osvetlenia s ovládaním prostredníctvom smartphonu, dotykových obrazoviek a iné. Ekologický koncept predstavujú fotovoltaické panely, vsaky na zachytávanie dažďovej vody a zavlažovaná zelená strecha.

Parkovanie je zabezpečené 2 parkovacími státiami na krytom prístrešku so skladom pre náradie a nabíjacím miestom pre elektromobil. Vstupy do domu sú ošetrené čistiacimi rohožami v exteriéri a interiéri spolu s odvodnením do drenáží.

Záhrada s 19 okrasnými stromami, výsadbou viac ako 700 trvaliek a relaxačného trávnika pôsobí skutočne ako balzam na dušu po náročnom dni. Zavlažovanie je zabezpečené automatickým závlahovým systémom s 9 zónami a 3 strešnými prostredníctvom studne s čerpacou technológiou so zálohou na mestskú vodu.

architektonické štúdio Šercel Švec
stavba šetrná k životnému prostrediu
pasívna stabilita domu
intenzívna zelená strecha so závlahou
dizajnový krb belgickej značky Stûv
spotrebiče Siemens, Bora
rekuperácia Zehnder
podlahové vykurovanie
ohrev vody – Nibe 190 l ohrievač
Nico Home Control – inteligentná domácnosť
bezrámové veľkoformátové okná Janošík
ekologická podlaha Marmoleum
akustický strop s izoláciou v dennej časti
zelená intenzívna strecha
výsadba optigreen nature roof, poľná lúka s 28 druhmi rastlín
RED OAK Golf Club

LOKALITA – Nitra, Lužianky
Mesto Nitra s kompletnou občianskou vybavenosťou je vzdialené približne 90 km východne od Bratislavy a je šiestym najväčším mestom na Slovensku. Panorámu mesta tvorí Sedem pahorkov, za zmienku stojí vrch Zobor, ktorý je známy vďaka bohatej histórii a pomerne ľahkej dostupnosti cestou plnou aktivít. Či už peši alebo cyklisticky, výstup nie je nijako špeciálne namáhavý. Stáročné dejiny tu zanechali svoj podpis v podobe Nitrianskeho hradu, no v súčasnosti mesto žije aj bohémskym študijným životom Univerzity Konštantína Filozofa a Slovenskej poľnohospodárskej univerzity. Vďaka výstavisku Agrokomplex je dnes mesto medzinárodným výstavným centrom, známa automobilka zas ponúka dostatok pracovných príležitostí.
Prečítať viac
Charakteristika

Úžitková plocha:
144 m²

Stav nehnuteľnosti:
Novostavba

Vlastníctvo:
Osobné

Rok výstavby:
1111

Druh domu:
Bungalov

Typ konštrukcie:
Zmiešaná

Počet nadzemných podlaží:
1

Prechodová izba:
Nie

Terás:
1

Plocha pozemku:
881 m²

Zastavaná plocha:
144 m²

Vybavenie:
Vonkajšie parkovacie miesto

Voľnočasové aktivity:
Cykloturistika
Zobraziť viac

kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť?Nečakajte a dohodnite si termín obhliadky ešte dnes.


Žiadne výsledky Zobraziť viac Zobraziť menej

Nehnuteľnosť na mape


Kontakt na predajcu

Slovakia Sotheby's Int. Realty.

Slovakia Sotheby's Int. Realty

+421 910...+421 910 606 011 zobraziť číslo

Slovakia Sotheby's Int. Realty

Mudroňova 3B • 81101, (Slovensko)
Celá ponuka spoločnosti

Info v RK

Kontakt na predajcu

Slovakia Sotheby's Int. Realty.

člen NARKS
Slovakia Sotheby's Int. Realty

+421 910...+421 910 606 011 zobraziť číslo