Novostavby

V albánskej Tirane postavia mrakodrap zložený z kociek 27 Mar

V albánskej Tirane postavia mrakodrap zložený z kociek

Vizuálna podoba centra albánskeho hlavného mesta sa v najbližších rokoch dosť zmení. V najlukratívnejších štvrtiach Tirany pribudne niekoľko originálnych stavieb. Miestnu zástavbu doplní výšková budova zložená z kociek.

Novostavby
Na Dlhých Dieloch v Bratislave pribudne nový parkovací dom 21 Feb

Na Dlhých Dieloch v Bratislave pribudne nový parkovací dom

Problém s nedostatkom parkovacích plôch trápi mnohé bratislavské lokality. Výnimkou nie sú Dlhé Diely v Karlovej Vsi. Počet parkovacích miest v tejto mestskej časti zvýši do konca roka nový parkovací dom.

Novostavby
Na Dlhých Dieloch v Bratislave pribudne nový parkovací dom 05 Jan

Na Dlhých Dieloch v Bratislave pribudne nový parkovací dom

Problém s nedostatkom parkovacích plôch trápi mnohé bratislavské lokality. Výnimkou nie sú Dlhé Diely v Karlovej Vsi. Počet parkovacích miest v tejto mestskej časti zvýši do konca roka nový parkovací dom.

Novostavby
1. etapa novej štvrte v Brne prinesie vyše 160 bytov 25 Dec

1. etapa novej štvrte v Brne prinesie vyše 160 bytov

Vyše 1000 nových bytov, vyše 160 z nich má byť hotových zhruba do 2 rokov. Postavené budú v rámci 1. etapy realizácie projektu Čtvrť Pod Hády. Nová rezidenčná štvrť s desiatkami bytových aj nebytových budov má byť kompletne hotová do 6 rokov.

Novostavby
Na Muchovom námestí v Petržalke pribudne vyše stovka nájomných bytov 15 Dec

Na Muchovom námestí v Petržalke pribudne vyše stovka nájomných bytov

V Petržalke prebieha výstavba ďalšieho bytového projektu. Výsledkom realizácie bude bytový dom s vyše stovkou bytov. Nové nájomné bývanie na Muchovom námestí má byť záujemcom k dispozícii v roku 2025.

Novostavby
Zrekonštruovaný kaštieľ v Čunove sa otvorí na začiatku budúceho roka 13 Dec

Zrekonštruovaný kaštieľ v Čunove sa otvorí na začiatku budúceho roka

Vyše 2-ročná rekonštrukcia sa blíži ku koncu. V kaštieli v Čunove a jeho okolitom areáli prebiehajú záverečné rekonštrukčné práce. Obnovená národná kultúrna pamiatka bude otvorená na začiatku budúceho roka.

Novostavby
Najväčšia administratívna budova na svete je dokončená 06 Dec

Najväčšia administratívna budova na svete je dokončená

Dlhoročné prvenstvo Pentagónu v rebríčku najväčších administratívnych budov sveta je minulosťou. Na čele poradia ho vystriedal nedávno dokončený administratívny komplex v indickom meste Surat.

Novostavby
Tajomstvá nehnuteľností #23: Kupujete nový rodinný dom a spoliehate sa na kolaudáciu? 04 Dec

Tajomstvá nehnuteľností #23: Kupujete nový rodinný dom a spoliehate sa na kolaudáciu?

Mnoho ľudí si myslí, že kolaudácia je oficiálny kontrolný úkon, ktorý garantuje, že dom je kvalitne a bezpečne postavený. Ďalší ľudia si myslia, že Archimedov zákon platí doma vo vani, ale na verejnej plavárni už nie. Obe skupiny majú jedno spoločné – hrozivo sa mýlia.

Novostavby
V Snine prebieha výstavba Open Sports Centra 20 Oct

V Snine prebieha výstavba Open Sports Centra

Športové podmienky v Snine budú opäť o niečo lepšie. Budúci rok ich zlepší nové Open Sports Centrum. Moderný športový objekt sa aktuálne buduje na miestnom futbalovom štadióne.

Novostavby
Prvá holandská rezidenčná budova s certifikátom BREEAM Outstanding 01 Feb

Prvá holandská rezidenčná budova s certifikátom BREEAM Outstanding

Čo sa doposiaľ nepodarilo žiadnej holandskej rezidenčnej budove, to napráva nedávno dokončená amsterdamská drevostavba. 21-poschodová stavba získala ako prvá obytná budova v Holandsku zelený certifikát BREEAM s najvyšším hodnotením Outstanding. Zároveň sa zaradila do širšieho zoznamu najvyšších drevostavieb na svete.

Novostavby
Na Manhattane dokončili nový supervysoký mrakodrap 16 Dec

Na Manhattane dokončili nový supervysoký mrakodrap

Do kategórie supervysokých mrakodrapov sa ročne dostane iba zopár budov. Prestížny zoznam bol pred niekoľkými týždňami rozšírený o nový mrakodrap postavený v jednej z najlukratívnejších manhattanských štvrtí.

Novostavby
Rezidenčné bývanie na brehu Kysuce s kvalitnou architektúrou 14 Dec

Rezidenčné bývanie na brehu Kysuce s kvalitnou architektúrou

V Kysuckom Novom Meste sa podarilo vybudovať veľmi pekný projekt. Moderná mestská štvrť Kamence sa rozprestiera na nábreží rieky Kysuca a ponúka svojim obyvateľom širokú infraštruktúru na pár krokov od prírody. Jej kvalitu ocenili aj odborníci prestížnou cenou za architektúru CE ZA AR 2021.

Novostavby